Działanie mimo strachu

Przygotowałam dla Ciebie, krótka podpowiedź, jak działać mimo…

▶️ Przyjmijn podejście „zrobione jest lepsze niż doskonale”. Perfekcjonizm często może powstrzymywać Cię przed działaniem, ponieważ zawsze dążysz do doskonałości.

Naucz sie akceptować, ze dobrze zrobione jest często wystarczające, nie zawsze musisz osiągać doskonały wynik.

▶️ Skoncentruj się na procesie a nie na wyniku. Staraj się czerpać radość z działania na drodze do osiągnięcia celu. To może pomoc złagodzić Twoj lęk i perfekcjonizm,bo stajesz się bardziej obecny.

▶️ Ustal małe cele krok po kroku.

Duże mogą Cię przytłaczać i blokować działanie. Działając stopniowo,zwiększasz swoje szanse na sukces. To może pomoc złagodzić lęk.

▶️Przyjmij mozliwosc popełniania błędów. Strach i perfekcjonizm często wynikają z obaw przed popełnianiem błędów. Pozwól sobie na eksperymetowanie. Traktuj je jako naukę a nie porażkę.

▶️ Szukaj wsparcia i dzielenie z innymi.

Porozmawiaj z zaufanym ludźmi, przyjaciółmi lub mentorem. Często odkryjesz, ze nawet Ci, których stawiasz na piedestale, popełniają błędy. Ich przykład może byc inspirujący.

❇️ Pamietaj,że każdy ma własny sposób na radzenie siebie z lekiem i perfekcjonizmem. Warto znaleźć własna strategię.

❇️Nie pozwól by Cię blokowały przed działaniem

❇️Jesli masz pytania, zwróć się o pomoc.

Daj znać co sądzisz o tych podpowiedziach, a może Masz własne wskazówki?

Podziel się nimi w komentarzu ❇️❇️

Sprawdź też:

Jestem najwazniejsza dla siebie

Często na konsultacjach pytacie: Dlaczego kolejny raz powiedziałaś TAK? Obiecywałaś sobie, że już nigdy więcej, że teraz tylko SIEBIE będziesz stawiać na PIERWSZYM miejscu. Już

Czytaj dalej »

Idealny przepis na ciasto

Taka sytuacja.. Zamierzam upiec ciasto, nic trudnego prawda? Znalałam przepis i zabieram się do dzieła. Bo przecież to będzie działo. Składniki: Wszystko mam, formę tez

Czytaj dalej »

Bądźmy w kontakcie